Типи упаковки для фармацевтичних товарів

Основні загальні функції тари – захисні, інформаційні та рекламні. На додаток до цього упаковка для фармацевтичних продуктів зберігає вміст від хімічних реакцій, виключає домішки сторонніх речовин до препаратів, забезпечує контроль дозування та допомагає зберегти властивості ліків.
Значення упаковки у фармацевтичному виробництві
Головні функції упаковки лікарських засобів:
- захист продукту від пошкоджень та впливів зовнішнього середовища;
- запобігання біологічній деструкції вразливих компонентів;
- інформування (маркування).
До пакування фармацевтичних виробів застосовується стандартизація. Чітко регламентуються параметри, матеріали, маркування.
Розрізняють такі види тари лікарських речовин:
⦁ Первинна
Інакше кажучи, це товарна упаковка. Саме з нею стикається покупець і вона контактує з медикаментами. Тому вона повинна впливати на хімічні властивості препаратів, вступати зі своїми компонентами в реакції.
Для первинного пакування використовують такі матеріали, як алюміній, полівінілхлорид (ПВХ). Для рідин, ін'єкційних препаратів виготовляють флакони та ампули зі скла або пластику. Ці матеріали не впливають на їхній склад, не змінюють дозування ліків. Тара має бути міцною, адже пошкодження може мати серйозні наслідки для здоров'я пацієнта.
Різновиди первинної фармацевтичної упаковки:
⦁ Блістери – призначені для зберігання твердих препаратів (таблеток, капсул). Виготовляються із паперу, фольги, пластику. Для розміщення вмісту в блістері роблять спеціальні поглиблення із термічно формованого пластику. А задня поверхня із щільного картону, паперу, фольги чи плівки допомагає легко витягти ліки. На зовнішній поверхні чітко та доступно прописується інформація про препарат.
⦁ Контурна безячейкова упаковка (стрип) – відрізняється від попередньої тим, що вона не має спеціальних кишень для вмісту. Препарат розміщується між гнучкими смужками, які надійно запечатуються.
⦁ Ампули – непроникні для повітря, вологи та сторонніх частинок резервуари зі скла або пластику. Герметичність забезпечується шляхом запаювання за допомогою високої температури. Їх використовують переважно для ін'єкційних ліків. Це відносно дорогий вид упакування.
⦁ Флакони – також виготовлені зі скла або пластику, але мають більші розміри, ніж ампули. Їх використовують для ліків у рідкій, твердій або порошкоподібній формі. Флакони закупорюються гумовими, металевими, пластиковими пробками.
⦁ Пляшки – в них транспортують рідкі препарати, а також капсули та тверді таблетки. Найчастіше мають стінки із темного скла або пластику, щоб уникнути згубної дії сонячних променів на ліки.
⦁ Саше – упаковка для монодоз порошку, гелю або суспензії. Такий пакетик складається з декількох шарів пакувального матеріалу, а внутрішня полімерна частина.
⦁ Вторинна упаковка
Продукція у первинній упаковці фасується у вторинну. Це можуть бути гофроящики, самозбірні коробки з маркуванням та детальною інформацією: найменуванням, типом препарату, даними про виробника, особливими позначками. Вторинна упаковка захищає ліки в дорозі, сприяє рекламним цілям, завдяки друкованій інформації допомагає розпізнавати різні препарати, не розкриваючи коробки.
⦁ Третичне упакування
Це транспортна тара, основна функція якої – збереження вмісту у дорозі. Її не бачать покупці, але така упаковка важлива, адже саме вона допомагає доставити лікарські препарати до аптечних мереж, медичних закладів.
Третинна упаковка уберігає вторинну та первинну від ушкоджень та впливів несприятливих факторів. Як таку тару найчастіше використовують коробки з гофрованого картону різного розміру та форм.
Як удосконалити упакування для фармацевтичних товарів?
Щоб упаковка для препаратів досягла очікуваних цілей, необхідно врахувати 4 важливі пункти:
⦁ Стандартизація
Фармацевтичний ринок суворо регламентується законом. Дотримання порядку необхідне захисту покупців і створення всім виробників єдиного стандарту. Щоб всі вимоги, у тому числі і до упаковки, були дотримані, потрібна наявність професійного колективу.
⦁ Злагодженість процесів
Виробляючи великі обсяги медикаментів, складно запобігти помилкам в етикетках та маркування. Важливо мати організовану роботу між різними відділами промисловості, навіть якщо вони знаходяться у різних географічних точках. Суворий контроль допоможе мінімізувати неточності.
⦁ Автоматизація процесів
Автоматичний лінії фасування та маркування допоможуть прискорити процес виробництва та доставки медикаментів на ринок. Це важливо при обмежених термінах придатності та для ліків першої необхідності. Автоматизація допоможе також уникнути помилок, адже буде виключено людський фактор.
⦁ Підвищення ефективності упаковки
Необхідно налагодити контроль якості фармацевтичної тари. Упаковка повинна відповідати стандартам міцності та надійності, щоб переконатися, що ліки надійно захищені від пошкоджень та псування.
Вибір упаковки для фармацевтичної продукції дуже непростий і відповідальний процес. У цьому випадку йдеться не просто про заощадження товару, а й здоров'я та життя покупця. Надійний виробник гофротари допоможе ефективно організувати процес виробництва та доставки лікарських засобів. АгроСпецПак радий надати вам свої послуги з оптового виготовлення коробок з гофрокартону та мікрогофрокартону.
- Все, що потрібно знати про упаковку подарунківСьогодні ми розглянемо як вибрати упаковку для подарунка. Хоча, в більшості випадків, подарунок упаковують у магазині, де його купили, але в деяких ситуаціях дарувальнику приємно створити неповторну упаковку самостійно.Повна версія статті
- Чим відрізняється гнучка упаковка від твердої: який варіант вибрати?Серед різноманітності сучасних пакувальних матеріалів часом важко визначитись. Кожен тип має свої переваги та затребуваний у тій чи іншій сфері. Весь асортимент упаковки ділиться на два основні види – гнучка та жорстка. Знаючи основні відмінності між ними, ви зможете вибрати відповідний для ваших цілей варіант.Повна версія статті