Кошик
602 відгуків
+380 (50) 011-91-19
+380 (98) 011-91-19
+380 (63) 011-91-19
Київ, проспект Берестейський, 65, Київ, Україна
АгроСпецПак | Гофротара | Гофроящики | Картонні коробки | Коробки для зберігання | Коробки для піци

ГОФРОКАРТОН | Історія виникнення і розвитку гофрокартону

ГОФРОКАРТОН | Історія виникнення і розвитку гофрокартону

Історія розвитку виробництва картону та гофротари

Історія використання гофрованого картону нараховує більше ста років. Поява гофрованого картону було пов'язано з необхідністю створення не просто пакувального матеріалу, а матеріалу, що забезпечує захист товару від механічних впливів.

Можливість застосування гофрованого паперу для упаковки вперше була визначена американцем, Альбертом Джонсоном, який шукав підходящий матеріал для упаковки скляних колб і пляшок. Перший патент на використання цього нового матеріалу для упаковки був зареєстрований 19 грудня 1871г. Через десятиліття, в 1881 р. в США була випущена перша машина з механічним приводом для виготовлення двошарового гофрокартону і його змотування в рулони.

Перша машина для гофрування паперів була дуже примітивна. Її рифлені вали, для виготовлення яких було використано два старих гарматних дула, приводилися в рух вручну. Їх нагрівання, спочатку здійснювався газом через газові пальники, в зв'язку з частим загорянням папери і незабаром був замінений паровим обігрівом. Довжина гарматних валів складала 660 мм і тривалий час була визначальним розміром ширини виробленого гофрованого картону та паперу.

Виготовлення обладнання для виробництва гофрованого картону спочатку проводилося в невеликих майстернях, а в подальшому на великих машинобудівних підприємствах різних фірм, частково або повністю спеціалізувалися на виготовленні нового типу обладнання.

Для переробки листів гофрованого картону заготівлі ящиків спочатку використовувалися наявні картонажні і палітурні машини, тим більше що ширина полотна гофрованого картону становила спочатку 660 мм, збільшившись згодом до 850-1000 мм, а виготовлялися картонні ящики мали малі розміри і, отже, машин з великою робочою шириною не вимагалося. Це були рилювально-різальні машини, рубальні машини та ін. Для вирізки прорізів використовувалися дискові пилки.

Поряд з цим відбувалося і вдосконалення гофрувальних машин, що призвело до створення гофрувального агрегату, що включає всі процеси від розмотування рулонів картону та паперу до отримання трьох-, п'яти- та семишарового гофрованого картону в листах і двошарового в рулонах. Одночасно збільшувалася і робоча швидкість гофрування. Якщо у 1895 р максимальна швидкість гофрування становила 3 м/хв, то в 1910 р вона склала 10, у 1920 р 20-25, у 1930 р досягла 100 м/хв.

Підвищення швидкості гофроагрегату понад 60 м/хв довго гальмувалося тим, що для поперечної відрізки аркушів гофрованого картону до складу агрегатів була включена різальна машина гільйотинного типу, що викликало постійну затримку полотна гофрованого картону при відрізанні кожного листа. Удосконалення цього вузла агрегату призвело в 1940 до випуску безперервно діючої поперечно-різальної машини, що є прототипом сучасних машин.

Незважаючи на значні зміни, сучасна гофротара не сильно відрізняється від перших її зразків. Саме завдяки нескладній конструкції гофрокартон залишається найбільш вигідним сучасним пакувальним матеріалом, з якого можна створювати тару будь-якої конфігурації, міцності й обробки. Більш того, гофрований картон є одним із самих екологічно чистих пакувальних матеріалів.

Крім відносної простоти виготовлення, гофрокартон відрізняється своєю універсальністю. Цей матеріал затребуваний у багатьох сферах промисловості, так як саме його обирають для пакування своєї продукції виробники продуктів харчування, лікеро-горілчаної продукції, побутової та оргтехніки, канцелярських товарів і так далі. Таким чином, можна з повною впевненістю сказати, що гофрований картон займає величезну нішу на ринку пакувальних матеріалів.

У наш час виробництво гофрованого картону стало безперервним процесом. Швидкість сучасних гофрувальних агрегатів досягає 200 м/хв. Використання нових технологій в машинобудуванні дозволило відкрити нову нішу на ринку обладнання для виробництва і переробки гофрованого картону. А саме: випуск високопродуктивного, недорогого і не великого за габаритними розмірами устаткування орієнтованого на малий і середній бізнес.

В даний час виробники різних груп товарів воліють самі налагоджувати виробництво гофрованого картону та тари з нього, для подальшого використання її в своїх власних потребах. Відкриття такого виробництва дозволяє уникнути істотних витрат на придбання і доставку готової тари з гофрованого картону. Істотно підвищується гнучкість використання різної гофротари в процесі упаковки продукції, незалежно від постачальників.

Інші статті
 • Картонна коробка для чашок від виробника АСПак
  Картонна коробка для чашок від виробника АСПак
  Картонні коробки для чашок - незамінний атрибут для безпечного транспортування та зберігання посуду. У статті докладно розглянуто характеристики, правила вибору та сферу використання картонних коробок для кухлів. Також представлений огляд продукції виробника АСПак, який пропонує купити коробки для кухлів оптом за низькими цінами.
  Повна версія статті
 • Як вибрати коробку для комп'ютера чи ноутбука?
  Як вибрати коробку для комп'ютера чи ноутбука?
  Картонні коробки - це найкращий варіант для зберігання та транспортування ноутбуків і комп'ютерів. У статті ми розповімо, чому це так, як вибрати правильну коробку та як упаковати техніку.
  Повна версія статті
Контакти
+380 (50) 011-91-19
Vodafone
+380 (98) 011-91-19
Київстар
+380 (63) 011-91-19
lifecell
+380 (67) 341-34-11
коробки для піци
+380 (67) 223-60-08
картонні коробки, гофроящики
Київ, проспект Берестейський, 65, Київ, Україна
ТОВ "АГРОСПЕЦПАК"
Роман

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner